INSTALACJE CO


    Wykonujemy na terenie miasta Wrocław oraz miejscowości ościennych instalacje centralnego ogrzewania potocznie nazywane jako instalacja CO, to jedna z podstawowych instalacji w każdym domu. Możliwości jest wiele. W zależności od rodzaju elementów systemu wyróżnia się różne typy podłączenia.


Instalacja CO – poniżej opisano możliwe podłączenia, które najczęściej stosuje się na terenie miasta Wrocław i okolic.

 

Instalacja CO – grawitacyjna / Wrocław


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Instalacja CO – pompowa / Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Instalacje CO – płaszczyznowe / Wrocław


    

    Instalacje co płaszczyznowego opierają się na spiralach grzejnych w odpowiednio zaprojektowanych przegrodach i układach. W zależności od usytuowania płaszczyzny grzejnej rozróżniamy instalacje CO podłogowe, ścienne, sufitowe.
    Najpopularniejszą instalacją CO spośród ogrzewania płaszczyznowego jest ogrzewanie podłogowe. Dzięki niemu mamy do czynienia z regułą: ciepłe nogi – zimna głowa. Grzejnikiem jest tu cała podłoga, przy której jest najcieplej, a temperatura maleje wraz ze wzrostem wysokości pomieszczenia. Odwrotnie jest w przypadku ogrzewania grzejnikowego, gdzie najwyższa temperatura jest przy suficie, bo ciepłe powietrze z grzejników unosi się do góry, a w nogi jest nam zimno. Podłoga pozostaje też dłużej ciepła niż grzejniki, po wyłączeniu ogrzewania. Ten pionowy, bardzo korzystny rozkład temperatury, jest w tym przypadku bliski idealnemu.


    Drugim, coraz bardziej popularnym systemem instalacji CO spośród ogrzewania płaszczyznowego jest ogrzewanie ścienne, które może być alternatywą podłogowego lub jego uzupełnieniem. Może również wspomagać ogrzewanie grzejnikowe, zwiększając komfort cieplny w pomieszczeniach. Ten typ ogrzewania, podobnie jak podłogowe, zapewnia równomierny rozkład temperatury.

 


Instalacje co Wrocław podłogowe bardzo często stosowane są w połączeniu z tradycyjnym ogrzewaniem grzejnikowym.
Ogrzewanie dla alergików i osób z chorobami krążenia 


    Ogrzewanie podłogowe i ścienne polecane jest szczególnie, gdy domownicy są alergikami. Nie generuje ono intensywnego ruchu powietrza, unoszącego przy tym kurz z firan czy rolet, ale dostarcza ciepło na całej powierzchni, bardzo powoli unosząc je do góry. Nie jest prawdą, że ogrzewanie podłogowe jest nieodpowiednie dla osób z chorobami naczyniowo - krążeniowymi. Prawidłowe wykonanie systemu grzewczego, nie spowoduje przegrzania podłogi powyżej 30°C i nie będzie powodowało np. puchnięcia stóp. Musimy jednak zwrócić uwagę na dobór sterowników oraz medium zasilającego ogrzewanie podłogowe, aby można było odpowiednio regulować temperaturę.


Podsumowując, użytkowanie nowoczesnej instalacji CO, to nie tylko efektywność i oszczędność, ale także kwestia bezpieczeństwa. Oto na co należy zwrócić uwagę zarówno podczas wyboru konkretnego systemu, kotła i grzejników, ale także już podczas korzystania z instalacji CO:


- wybierać należy tylko urządzenia grzewcze u sprawdzonych dostawców,
- ich montaż mogą przeprowadzać jedynie autoryzowane firmy i serwisy,
- kocioł gazowy musi być wyposażony w czujnik ciągu kominowego,
- konieczna jest analiza spalin, najlepiej przez instalatora za pomocą kalibrowanego przyrządu pomiarowego,
- kontrola prawidłowej temperatury źródła ciepła (uwzględnianie parametrów technicznych kotła i całej instalacji),
- kontrola ciśnienia w instalacji (wyposażenie kotła w zawór bezpieczeństwa),
- czujność właścicieli całej instalacji,
- regularne przeglądy.

kotły gazowe
 Zasada działania instalacji co grawitacyjnej polega na wykorzystaniu zjawiska zmiany gęstości wody wywołanej zmianą jej temperatury. Wykonuje się je z rozdziałem górnym lub dolnym.
    Ogrzewanie z rozdziałem dolnym jest instalacją rozprowadzającą ciepłą wodę z poziomu piwnicy. W przypadku ogrzewania z rozdziałem górnym ciepła woda doprowadzona jest do poddasza i dalej instalacją rozprowadzona do reszty pomieszczeń. Instalacja CO grawitacyjna sprawdzi się w budynkach, w których pozioma odległość od źródła ciepła do najdalszego pionu nie przekracza 25 m, a różnica wysokości pomiędzy źródłem ciepła i najniżej położonym grzejnikiem wynosi co najmniej 2 m.
  W tego typu instalacji CO przepływ wody wymusza pompa obiegowa, która pokonuje opór przepływu wody w instalacji co zwiększając swobodę rozprowadzenia całej instalacji. Dodatkowo średnice przewodów mogą być mniejsze niż w typie grawitacyjnym, a mniejsza bezwładność cieplna daje możliwość montażu grzejnika poniżej kotła podłączonego do instalacji CO. Szybszy jest również rozruch instalacji. W zależności od rodzaju kotła wyróżnia się instalację otwartego oraz zamkniętego systemu spalania.
    W instalacji CO systemu otwartego krążąca woda styka się bezpośrednio z powietrzem w naczyniu wzbiorczym otwartym - w przeciwieństwie do systemu zamkniętego.
Na dzień dzisiejszy jest jedną z najpopularniejszych instalacji CO. Za jego wyborem przemawia wiele korzyści, w tym łatwości w sterowaniu, bardzo istotne w dzisiejszych czasach. Precyzyjne sterowanie między innymi ilością ciepła wygenerowanego w kotle sprawia, że użytkownicy mogą liczyć na mniejsze rachunki. Doskonała współpraca z rozmaitymi zaworami i mniejsza pojemność wodna sprawiają, że instalacja zapewnia mniejszą pojemność cieplną i bezwładność. 

O nas

Jesteśmy firmą, która kładzie nacisk na zadowolenie klienta. Nasze zadania wykonujemy zgodnie z zaleceniami producenta kotła. Dzięki licznym szkoleniom produktowym oferujemy Naszym klientom usługi wysokiej jakości ...

Jesteśmy tutaj

Kontakt z nami

Hydro-Gaz Serwis Jacek Urbanowicz

Aleja Kwiatowa 8, 55-080 Mokronos Górny k.  Wrocław

             tel. 602 672 241

             hydro-gazserwis@wp.pl

 

 

Strona główna | Usługi  | Cennik | Kontakt 

Hydro-Gaz Serwis© 2019